Hayatımın projesini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu içindeyim. Katkısı olan olan Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına, Kültür ve Turizm Bakanlığı, projenin asıl sahipleri olan editör ve yazar arkadaşlarıma, teknik ekibe çok teşekkür ediyorum.

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü, biyografi alanında genel ağ üzerinden hızlı ve doğru bilgi edinebileceğimiz güvenilir bir baş ucu kaynağıdır. Bundan dolayı Sayın Prof. Dr. Mustafa İSEN'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başarılarınız dâim olsun.

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü'nü uzun zamandan beri kullanıyorum. Merak ettiğim veya araştırılması gereken bir şahsın ismini yazdığımda hemen biyografisi karşıma çıkıyor. Zaman kaybetmiyorum. Bu uzun ve titiz çalışmanın sonucunda emeği geçen bütün hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Hilal Emine KUŞ ( Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 4.sınıf Öğrencisi)

Öncelikle böylesine dev bir projeye katkı sağlayan tüm meslektaşlarımızı kutlarım. Ansiklopedinin buvhali dsha kullanışlı olmuştur. Bununla birlikte hata bildir butonu gibi sadece madde yazarlarının yetkilendirilebileceği güncelle butonunun da eklenmesi yararlı olur. selamlarımla.

Merhaba, Sayın Hocam Prof. Dr. Mustafa İsen'in önderliği, saygıdeğer hocalarımızın özverili çalışmaları ve madde yazarı değerli bilim adamlarının yardımları ile ortaya çıkan eserimiz Edebiyat tarihimize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen bütün bilim ve gönül ehlini kutlarım. Zamanınız, ilminiz ve sağlığınız bereketli olsun, Allah emeği geçenlerden razı olsun. Doç. Dr. Mehmet SARI

Ortak çalışma kültürümüze çok önemli bir katkı yapan Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü Projesi, kısa süre içerisinde oldukça faal bir şekilde kullanılmaya başlandı ve aradan geçen zamanda da akademisyenler ve öğrenciler için önemli bir başvuru kaynağı hâline geldi. Yeni arayüzü ile sistemin kullanımı kolaylaşmış ve verimi yükselmiş görünüyor. Başta projenin öncülüğünü yapan Sayın Prof. Dr. Mustafa İSEN hocamız olmak üzere projenin hayata geçmesinde büyük emekleri olan editörlere, madde yazarlarına ve teknik ekibe teşekkürler.

TEİS'i yoğun kullanan bir araştırmacı olarak Prof. Dr. Mustafa İSEN hocamız başta olmak üzere tüm TEİS ailesine teşekkür ederim.

Çok önemli ve değerli bir iş. Bu alanda büyük bir eksiği tamamlayacak. Dijital ve erişime açık olması çok ayırıcı bir özelliği. Bu yönüyle, 14 bin maddeyi de aşabileceği anlamına geliyor. Emeği geçen herkese teşekkürler...

çooook güzellllll

Mecalisü'n Nefais'ten günümüze...Tezkire geleneğinden modern biyografiye... Güvenilir,erişilebilir , Türk edebiyatı isimler sözlüğünü ,akademisyen,öğretmen ve öğrencinin hizmetine sunan bütün hocalarıma teşekkür ediyorum...

Çok güzel hazırlanmış, verimli bir kaynak. Bilgiye kolay ve güvenilir ulaşma imkanı sağlıyor. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Siteyi TYB'de Mustafa İsen Hocamız ile yapılan bir konuşmadan öğrendim. Heyecanlandım, hemen açtım. Heyecanlandığım kadar varmış. Müthiş bir hizmet. Allah emeği geçenlerden razı olsun.

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü(TEİS) ilk başvuru yaptığımız kaynaklardan bir tanesi. TEİS’ten önce bir şair veya eser hakkında en ufak bir bilgiye ulaşmak için saatlerce uğraşırken şimdi saniyeler içinde aradığımız bilgiye ulaşabiliyoruz. Bize bu imkân ve kolaylığı sağlayan başta Sayın Prof. Dr. Mustafa İSEN Hocamız olmak üzere bütün proje ekibine şükranlarımı sunuyorum.

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü sayesinde, şairler veya yazarlara dair bilgilerin, hemen tüm kaynaklardan derlenmiş hâline oldukça hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz. Sayın Prof. Dr. Mustafa İSEN’in öncülüğünde gerçekleşen projede emeği geçen, özverili çalışmalarıyla katkı sağlayan herkese teşekkürler.

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü'nü birkaç yıldır kullanıyorum ve şimdiye kadar hiçbir eksiğini bulamadım. Çok iyi bir proje ve araştırmacılara çok faydalı olduğunu düşünüyorum. En çok Balkan şairlerini araştırdığım için ilk başta Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü'ne ön yargılı yaklaştım ve fazla beklentim yoktu fakat kullandıkça hakikaten maddeleri hazırlarken yabancı kaynakların ne kadar doğru seçildiğine şahit oldum. Başarılarınızın devamını dilerim.

Başta hocalarım olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.Lisede edebiyat dersi okutuyorum.Her öğretim yılı faydalanmaları için öğrencilerine tanıttığım bir sayfa.

içinde abimin kısa hayatınıda el aldığınız için sonsuz teşekkürler ederim. Değerlerimiz siz güzel insanlar sayesinde değerli olmaya devam edecektir başarılar diliyorum

Böyle değerli bir kaynağı biz öğretmenler ve öğrencilerin erişimine açmış olmanız harika.Teşekkür ederim TEİS.Mükemmel bir iş çıkarmışsınız.

Önemli projenin gerçekleştirilmesinde başta Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı sayın Prof. Dr. Musa YILDIZ başta olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum. Nice önemli ilmi çalışmalar üretilmesini temenni ediyorum.

Pek az faniye nasip olan bu çalışma, benim şimdiye kadar gördüklerimin en değerlisi. Hayırla yad edilecek bir eser. Düşünenlere, emek verenlere, yazarlara ve tüm çalışanlara teşekkür ederim, tebriklerimi sunarım.

Ahmet Yesevi Üniversitesi 27 ciltlik dev hazineyi hizmete sunuyor. #TürkEdebiyatıİsimlerSözlüğü, toplam 14 binden fazla madde ve 62 bin eserden oluşan yaklaşık 5 milyon kelimelik bir veri tabanına https://teis.yesevi.edu.tr adresinden ulaşılabilir. Proje ekibine, emeği geçen kurum, kuruluş ve hocalarımıza sonsuz teşekkür ederiz.

Yapılan bu güzel çalışmaya emeği geçenlere ve Prof.Dr.Mustafa İsen hocaya takdirlerimi ve tebriklerimi sunuyorum. Gerçekten bilgiye büyük bir hızla ulaşılıyor. Belli aralıklarla güncellenerek bu arada yazılan yeni eserlerin ve isimlerin eklenmesi de ayrı bir güzellik katacaktır çalışmaya.

TÜRK EDEBİYATI İSİMLER SÖZLÜĞÜ adı verilen bu eserin meydana getirilmesine karar veren, projelendiren, uygulayan ve faydalanmaya sunan, her aşamada emeği geçen, her kese teşekkür ederim. Bir milletin ve dilin, edebiyatçılarını kayıt altına alan ve istifade edilecek duruma gelen, bir hazine olmuş. Çalılmalarınızda başarılar dilerim.

A'dan Z'ye emeği geçen herkese teşekkürler.

TEİS'in hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Merhabalar; Öncelikle bu devasa eseri meydana getirenleri tebrik ediyorum. Güncellemeler ve okuyucuların tavsiyeleriyle daha mükemmel doğru yol alacağına inanıyorum. Bu bağlamda yüzeysel olarak fark ettiğim; Aynı seviyedeki günümüz şairlerin bazılarının sanatı çok iyi anlatılmış bazıları ise daha özet geçilmiş ve birde günümüz şairlerin de şiirlerinden örnekler verilse çok iyi olurmuş...

Edebiyat camiasına kazandırmış olduğunuz bu güzel çalışma için ne kadar teşekkür etsek azdır. Artık akademik çalışmalarımda başvurmadan geçemiyeceğim bir kaynaktır TEİS. Emeği geçen hocalara içtenlikle teşekkür eder, yeni çakışmalarında başarılar dilerim.

Ardında uzun bir hikayesi olan, ciddi bir emek ve özverili çalışmanın ürünü olarak hazırlanmış bir sayfanın karşısındayım. Sadece madde başlığını yazıyorum, saniyeler içinde birbirinden kıymetli değerlendirmeler ekranda akıp gidiyor. Güvenilir, doğru, ilgilisi için yol gösterici yazılar... Kaleminize sağlık; yorulduk ama değdi, denilecek bir çalışma olmuş. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.

Ege Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, 1990 yılı mezunuyum. Böyle bir projenin hayata geçirilmesinde katkı sunanlara tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Bu arada, yazmadan edemeyeceğim, Saygıdeğer Hoca'm Mustafa İSEN'in öğrencisi olmaktan ayrıca onur duyuyorum.

Bu değerli çalışmanın ansiklopedi olarak da yayınlanmasını öneriyorum ve düşünüyorum... Selamlar... iyi çalışmalar dilerim...

Çok başarılı ve boşluk doldurucu bir çalışma olmuş. Gerçekten takdire şayan. Önerim Resimli olması. Ayrıca şair-yazarların eserleri üzerine tıklanıldığında en azından kapak resminin olması ve az da tanıtım amaçlı bir kaç cümle yer alması yerinde olacaktır.

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü projesi her türlü övgünün üstündedir. Emeği geçen herkese teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Ancak iki önemli Hocanın burada unutulduğunu / gözden kaçtığını hatırlatmak istiyorum. Prof. Dr. Mehmet Çavuşoğlu ve Mehmet Ali Tanyeri. Bu iki hocamızla ilgili madde hazırlanırsa çok daha güzel olacaktır. Saygılarımla.

Türk edebiyatının şair/yazar kadrosunun böylesine kıymetli bir ortama aktarılmasıyla daha kullanışlı ve kalıcı bir yol gözetilmiş.Bilginin hızla yayıldığı ve tüketildiği bir dünyada böylesi bir çalışma elzem ancak herkesin de cür'et edeceği şey değildir elbette. Kıymetli Mustafa İsen Hocama ve tüm emek harcayan kıymetli Hocalarıma sonsuz teşekkürler. (Not: Araştırma yaparken dikkatimiz çeken bir maddeyle ilgili sistemde -yazmalar.gov.tr de olduğu gibi- kişisel not alınabileceğimiz maddeyi kaydedebileceğimiz bölümler de olursa çok memnun oluruz.).Saygılarımla.

Bu harika çalışmanızdan dolayı emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum ve benide aranıza aldığınız için sizlere minnetlerimi sunuyorum.-OZAN TEVHİDİ( KENAN BİLGAÇ) SIVAS/TÜRKİYE

Harika bir çalışma olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler...

Küresel salgın döneminde de eser evinde kalmak zorunda olan öğrencilerimiz için ulaşılması kolay ve öz bilgilerle başlangıç yapabilecekleri bir hazineye dönüşmüş durumda. Emeği geçenlerin cedlerine rahmet olsun.

Sayın proje yürütücüleri, Böylesi güncellenen, toparlayıcı ve erişimi günümüz koşullarına uyarlanan bir çalışmada madde hazırlayıcısı olarak görev aldığım için gurur duydum. Çalışma ortaya çıktıktan sonra keşke daha çok madde ile katkıda bulunsaydım diye hayıflandım. Selam ve saygılarımla...

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü; Bu güne kadar hazırlanmış çok önemli bir çalışma; gelecekte tarihe ışık tutacaktır. Böyle bir projenin gün yüzüne çıkmasında, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı sayın Prof. Dr. Musa YILDIZ başta olmak üzere, projede emeği geçen, Sayın Prof. Dr. Mustafa İSEN Hoca olmak üzere, emeği geçen, özverili çalışmalarıyla katkı sağlayan herkese teşekkürler. Tarih sizi unutmayacaktır.

Gerçekten mükemmel bir çalışma. Bu site yokken ya kütüphane kütüphane gezerek tezkirelere göz atıyorduk, ya da wikipedia gibi güvenilir olmayan kaynaklara göz atıyorduk. Bu site sayesinde "bu bilgi güvenilir mi? Bu yazıyı yazan gerçekten konunun uzmanı mı?" şüphesi kalmadı. Bence sitenin tek eksiği yazarların fotoğrafının olmaması. Aslında fotoğraf olarak da bol kaynak var. Resimli edebiyat tarihlerimiz var. Bu konuda da bir çalışma yapılırsa çok güzel olur

Çok başarılı ve bir boşluğı doldurucu çalışma olmuş. Gerçekten takdire şayan bir emek olmuş. Önerim Resimli olması. Ayrıca şair-yazarların eserleri üzerine tıklanıldığında en azından kapak resminin olması ve az da olsa tanıtım amaçlı bir kaç cümle yer alması yerinde olur düşüncesindeyim.

Öncelikle böyle bir bilgi kaynağı kurduğunuz ve bizleri istifade ettirdiğiniz için teşekkür ederim. Eğitimci, Şair ve Araştırmacı Yazar ve Sağlık Yöneticisi olarak çok faydalandım. Birçok arkadaşımızı madde yazarı olarak görmenin mutluluğunu yaşadım. Başarılarınızın artarak devamını Allah Teala'dan dilerim. Ali Ulvi ÜLKER Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı

Böyle bir çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burada adı geçen kişilere dair sağlam bilgilere ulaşmak, konunun meraklıları ve ilgi duyanlar açısından çok önemli olduğundan, kısa zamanda bizleri bu bilgilerle buluşturanları kutluyorum.